Zajímavosti
Ji-hlava nabídne věčné surrealistické snění Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Pátek, 25 Září 2015 12:08

surrealismusSpeciální tematická sekce Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji-hlava, který se letos koná od 27. října do 1. listopadu, nabídne průřez českými a francouzskými filmy ovlivněnými surrealismem, jedním z posledních živých směrů umělecké avantgardy 20. století. Dramaturgie se fundovaně ujali členové Skupiny česko-slovenských surrealistů. „Vybírali jsme filmy surrealistických tvůrců nebo autorů surrealismem ovlivněných či mu – třeba i bezděčně – blízkých,“ říká zástupce surrealistické skupiny, český básník a esejista František Dryje. „Přitom jsme preferovali díla explicitně zahrnující dokumentární či paradokumentární prvky a motivy."

Celý článek...
 
Upíři z Underworldu si zamilovali český česnek Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Pátek, 11 Září 2015 12:02

underworld4 bigFilmové pobídky opět úspěšně zafungovaly a pátý díl upíří ságy Underworld: Next Generation v režii Anny Foerster, který bude mít premiéru během příštího roku, se začne od prvního týdne příštího měsíce natáčet v České republice. O produkci filmu, v němž se v hlavní roli opět představí hollywoodská hvězda Kate Beckinsale, se v tuzemsku postará společnost Stillking Film, jež už participovala kupříkladu na „blockbusteru“ Mission: Impossible – Ghost Protocol (2011). V souvislosti s americkým akčním hororem se na idnes.cz objevila glosa o požadovaném kulturním testu, který musí každý z „pobídnutých“ filmů splnit.

Celý článek...
 
Filmy a hračky bývají spojené nádoby Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Středa, 06 Květen 2015 16:08

Transformers-MasterpieceMezi vlajkové lodi hračkářské společnosti Hasbro patří v posledních letech mezi jinými „postavičky“ Transformers a tak není příliš divu, že její divize E&L (Entertainment and Licensing) rozšířila aktivity na jednání s The Walt Disney Company. Zatímco pomyslnou první vlaštovku představuje dohoda o výrobě panenek z oblíbené filmové pohádky Frozen (Ledové království), kterou Hasbro získala na úkor konkurenční společnosti Mattel, podstatně „tučnějším soustem“ soustem budou v letech 2015-2019 tři nové díly filmové ságy Star Wars, pro níž její tvůrci vypracovali nový širší „vesmír“.

Celý článek...
 
Ovoce planých hrušní jíme? Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Pondělí, 12 Leden 2015 10:34

TroskaFilmový režisér Zdeněk Troška, jehož Babovřesky 3 se 22. ledna chystají vyrazit do kin, má velmi široký záběr a zcela určitě nepřehlédnul, že sběrák receptů, které do své první knihy polopaticky nazvané Kuchařka Ládi Hrušky uspořádal „první český šmakulátor“, strhal všechny knihkupecké rekordy. Proto zřejmě u slovenské společnosti Noxi nedávno vydal druhý díl své kuchařky Nebe v hubě. Aktuálně už však hrozí možný soudní spor kvůli stejnojmenné ochranné známce Nebe v hudbě, zaregistrované jiným subjektem pro výrobu potravin.

Celý článek...
 
Strážcům galaxie vyjde soundtrack na magnetofonové kazetě Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Středa, 22 Říjen 2014 14:12

MC Strazci cutStrážce galaxie u nás zatím do poloviny října vidělo více než 174 tisíc diváků, což v tuzemských kinech vesmírnou sci-fi pasuje až na desátý nejúspěšnější film roku 2014. V Severní Americe jde ale o trhák, který už celosvětově vydělal skoro tři čtvrtě miliardy dolarů a vyjde k němu už brzy i soundtrack na magnetofonové kazetě. Disney Music Group se samozřejmě nesnaží vrátit na trh překonaný nosič a už vůbec ne kazetové magnetofony. Hudba sedmdesátých let totiž hraje ve filmu důležitou roli. Jeden z hlavních hrdinů Peter Quill alias Star-Lord „sjíždí“ písničky Davida Bowieho, Marvina Gayeho nebo třeba The Jackson 5 ve walkmanu, který mu zbyl jako památka na matku.

Celý článek...
 
Filmová mapa Prahy Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Pátek, 03 Říjen 2014 09:47

filmovamapaprahyZahraniční filmy, které se v České republice natáčejí, nepřinášejí jen přímý zisk z rozpočtů filmových produkcí, ale bezpočet lidí z celého světa lákají i k filmové turistice. Prim zde hraje Praha, která má na svém území barrandovské ateliéry a do hodiny cesty zámky jako Konopiště či Křivoklát. Filmový turismus představuje velký fenomén zvláště v Číně nebo Indii, ale v obou velkých zemích většinou pouze ve vazbě na lokální filmovou produkci a tady má Česká republika prozatím skromnější portfolio titulů. Věrné fanoušky mají samozřejmě i snímky hollywoodské provenience na dalších filmových velmocí a těm vychází od roku 2008 vstříc pražský magistrát speciální Filmovou mapou Prahy, kterou lze získat v provozovnách Pražské informační služby (podobné mají mj. v Londýně, Paříži a Berlíně).

Aktualizováno Středa, 15 Říjen 2014 08:32
Celý článek...
 
Kam na svatební cestu? Indové nejspíš do Prahy! Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Středa, 01 Říjen 2014 11:34

indian wedding 08Jeden z několika nejsilnějších indických multiplexů PVR Cinemas bude ve svých provozovnách v Dillí, Gurgaonu, Mumbaji, Bangalore a Kalkatě promítat od poloviny října celý měsíc před každým filmem dvacetisekundový reklamní spot, který cílí na tamní středostavovské novomanžele, vyrážející tradičně v lednu a únoru na svatební cesty do zahraničí. To pro deník E15 upřesnil tamní český velvyslanec Miroslav Stašek, který zároveň dodal, že podzimní měsíce jsou v Indii obdobím svateb, na které jako jinde ve světě navazují líbánky. Kampaň souvisí s premiérou bollywoodského trháku Bang Bang.

Celý článek...
 
Google Glass nesmějí do některých kin Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Úterý, 17 Červen 2014 14:40

google-glass-headset„Chytré“ brýle Google Glass, které umějí nahrávat, začínají stále víc vadit provozovatelům amerických kin. Zatímco velký řetězec AMC Theatres se letos v lednu nechal slyšet, že nosit tuhle technologickou vymoženost do kina není rozumné, mnohem radikálnější byla síť nezávislých kin Drafthouse Cinemas, která je nedávno ve svých dvou desítkách provozoven rovnou zakázala.

Celý článek...
 
Vesmír Star Wars ve znamení kontrolovaného "velkého třesku" Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Pondělí, 28 Duben 2014 13:27

Darth-Vader-Selfie.jpgV kuloárech je tohle téma horké už od začátku letošního roku, ale až nyní Lucasfilm potvrdil své plány omezit rozpínání takzvaného Rozpínajícího se vesmíru (Expanded Universe, zkráceně EU, nezaměňovat s Evropskou unií…). Veškeré dosavadní aktivity, ať už to byly počítačové hry nebo komiksy, které doplňovaly svět Star Wars, se octnuly na vedlejší koleji. Hlavní proud společně s dosavadními šesti celovečerními filmy nadále tvoří jen animované seriály Star Wars: The Clone Wars a Star Wars: Povstalci, který odstartuje letos na podzim.

Celý článek...
 
Thorův Temný svět je kinařova jistota Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Středa, 27 Listopad 2013 11:07

thor-the-dark-world ILUDalší z letošních hollywoodských „blockbusterů“, který u nás distribuuje Falcon, nezadržitelně "jede". Thor: Temný svět coby další z filmových adaptací marvelovských komiksů dosáhl v pondělí 25. listopadu, tedy necelý měsíc po premiéře, globálních tržeb ve výši 550 milionů dolarů, což zatím činí více než trojnásobek jeho rozpočtu 170 milionu dolarů. O síle filmového průmyslu ve Spojených státech svědčí fakt, že 30,8 % z téhle úctyhodné částky pochází z kin na domácí půdě. Filmy z produkce Marvel Studios však mají od loňska laťku nasazenou hodně vysoko. Rozpočet 220 milionů dolarů se u animáku Avengers na celém světě díky tržbám přes jeden a půl miliardy dolarů „zúročil“ bezmála sedmkrát.

Celý článek...
 
V České republice se točí norský válečný seriál Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Úterý, 12 Listopad 2013 10:38

Vermork2 ILUFilmové ateliéry i atraktivní lokace v České republice nelákají jenom Hollywood. Jak uvedl mediální server Borovan.cz, na konci října začala tuzemská produkce Sirena Film natáčet výpravný norský televizní seriál Heavy Water War, jehož celkový rozpočet představuje částku 9,2 miliony euro, tedy v současnosti bezmála čtvrt miliardy korun, z níž bude v České republice investována přibližně polovina. Různé lokace v Praze stvární nejenom Londýn, ale také některé německá a norské reálie.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>

Strana 1 z 6

Partneři

XtremeCinemas   AV   dcinema   altei  

   Logo MW JPG   Nowatron CZ  AM logo RED RGB

    BARCO  NEC      XpanD   Qube doremi christie_logo 

dcinex web  DepthQ web    Eyes3shut web  GDC webUSL logo text  volfoni web