09. Kteří distributoři mi nabídnou 3D filmy? Tisk Email
Napsal uživatel UNIE DIGITÁLNÍCH KIN   

Dnes už v podstatě všichni. Podívejte se do plánu premiér na UFD, hledejte podle filmu, který vás zajímá, odkazy najdete v předchozí FAQ otázce číslo 08.

3D je fenomén moderní filmové doby a není to jenom úlet daný dobou. Je to nový rozměr zábavy a lidé se při sledování filmů především chtějí bavit. Velká část odpůrců 3D z řad kameramanů a režiséru dávno pochopila, že je nesmyls se tomu bránit a z otrodoxních odpůrců se stali velcí fandové a propagátoři 3D.

Natočit film ve 3D není tak jednoduché, jak to na první pohled vypadá. Chce to velký filmový a technický um a hodně trpělivost. Stojí to větší peníze, ale také to výrazně větší peníze vydělává. A lidi to baví. Prodej 3D televizorů do domácností je teprve v začátcích. A kina musí být vždy v něčem napřed, v něčem první a musí nabídnout přidanou hodnotu, aby se divák zvedl od TV a došel na film do kina. Takže musí mít vyšší kvalitu, lepší technologie... Musí investovat, aby diváci přišli a investice se mu vrátily.

Názory jsou různé. Na 3D se nahlíží z rlůzných úhlů, ale nakonec součet podtrhávají vydělané peníze na konci. A ty jsou díky 3D výrazně vyšší. Sami si určitě umíte odpovědět na otázku: "Přijde mi divák vybavený rychlým internetem, který má doma 150cm 3D televizi do kina na film, který je 2D, promítá se z 35mm kopie a má sotva stereo zvuk?". Pokud ale zjistí, že na té jeho malé TV ( v porovnání s velikostí plátna v kině) oblíbené 3D efekty zdaleka tak "nevylezou" a přeci jenom tisíce wattů kvalitního zvuku hrajou jinak, než doma v obýváku, začne se do kina vracet. Filmy jsou díky digitální distribuci v premiérovém čase, kino zrekonstruovalo sezení, rozběhlo u sálu prima občerstvení. Lidé se do kina začínají vracet. Alespoň podle zkušeností digitálních kinařů. I přesto, že mnoho z nich stále "krade" filmy na internetu. Doufejme za všechny kinaře, že už to nebude moc dlouho trvat.

 

Partneři

XtremeCinemas   AV   dcinema   altei  

   Logo MW JPG   Nowatron CZ  AM logo RED RGB

    BARCO  NEC      XpanD   Qube doremi christie_logo 

dcinex web  DepthQ web    Eyes3shut web  GDC webUSL logo text  volfoni web