08. Potřebuji k digitalizaci 3D vybavení? Jaký je výhled 3D filmů ve světě a u nás? Tisk Email
Napsal uživatel UNIE DIGITÁLNÍCH KIN   

Ano, digitalizovat bez 3D znamená se připravit o to nejzajímavější z digitalizace - navýšení příjmů z vyššího počtu projekcí, z větší návštěvnosti a z vyššího vstupného. Jak řekl pan Dave Monk, předseda EDCF, na jedné z našich prvních konferencí k digitalizaci v ČR v roce 2007 a 2008. Otázka: "Jaké jsou 3 hlavné důvody, proč digitalizovat?" Jeho odpověď na konferencích: "3D, 3D a 3D. To jsou ty 3 důvody, o kterých se má smysl bavit"


Členové UDK mají k dispozici přesná čísla svých kolegů, jak se v porovnání s obdobími před digitalizací navýšila čísla a jak se to ekonomicky projevilo. Jako členové UDK (registrace a přihláška ZDE) si informace můžete stáhnout u nás na WEBU v sekci "ke stažení". Pokud ještě nejste členy a jste alespoň zaregistrovaní, můžeme vám na požádání zaslat takováto čísla mailem (pište an adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript )

Například ZDE najdete podrobnější informace ze světa, jak si které 3D filmy vedly při svých vstupech na kinové trhy a jaké tituly jsou aktuálně ve výrobě.

Máte-li zájem o plány českých distributorů a konkrétní termíny, určitě najdete odpovědi na stránkách Unie Filmových Distributorů, jedné z našich partnerských organizací. V plánu premiér se pak můžete s dostatečným výhledem podívat, jaké filmy, v jakém formátu a na jakých nosičích budou pro kinaře k dispozici.

Pro 3D fanoušky uvádíme jště jeden zajímavý link na stránky o 3D filmech. 3D Movie List má spoustu zajímavých informací také.

 

Partneři

XtremeCinemas   AV   dcinema   altei  

   Logo MW JPG   Nowatron CZ  AM logo RED RGB

    BARCO  NEC      XpanD   Qube doremi christie_logo 

dcinex web  DepthQ web    Eyes3shut web  GDC webUSL logo text  volfoni web