FAQ

kladní informace pro potencionální členy a provozovatele před vstupem do digitalizaceJaká digitalizace filmů je potřeba pro digitální kina? Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   

Pro někoho možná zbytečná otázka, ale není digitalizace jako digitalizace. Digitální kino potřebuje k silnému diváckému zážitku odpovídající audiovizuální data, což se málo dotýká nových filmů, vznikajících už na platformě digitálních technologií. Problémy však mohou vznikat u snímků ze zlatého fondu světové i naší kinematografie.

Celý článek...
 
01. Proč je nutné digitalizovat? Je možné digitalizaci odložit? Tisk Email
Napsal uživatel UNIE DIGITÁLNÍCH KIN   

Digitalizovat vybavení kina je nutnost, pokud chcete kino zachovat. Proces digitalizace postihl kinematografii daleko rychleji, než například TV vysílání. Proces je celosvětový a časově náročný, ale blíží se ke svému konci. Situace na území ČR je velmi akutní. Multiplexové sály zdigitalizovaly již všechny a ze 450 jednosálových kin se to ke konci listopadu 2011 povedlo necelé stovce z nich. Některá kina a města to pravděpodobně nezvládnou a bohužel budou muset svoje sály zavřít. Především proto, že nebudou mít co hrát. Tlak mezinárodní distribuce

Celý článek...
 
02 Jak dlouho proces digitalizace trvá? Kolik času potřebujeme od rozhodnutí do spuštění provozu? Tisk Email
Napsal uživatel UNIE DIGITÁLNÍCH KIN   

Celý proces digitalizace standardně trvá 3 - 4 měsíce. Za příznivých okolností se vše dá stihnout o něco rychleji, při nepřízni osudu může proces sklouznout až na 6 měsíců i více. Určitě je dobré začít co nejdříve a některé procesy mohou běžet paralelně, tím se dá čas ušetřit.

Celý článek...
 
03. Kde se dozvím, kolik bude digitalizace stát? Tisk Email
Napsal uživatel UNIE DIGITÁLNÍCH KIN   

Odpověď na tuto otázku není zrovna jednoduchá, ale postup, jak odpověď získat je jasný.

Když se rozhodnete koupit si nové auto, určitě se poptáte na více místech, abyste si udělali představu o aktuální situaci na trhu. Při digitalizaci kina to máte o mnoho jednodušší. Stačí se zorientovat na trhu a hned víte, že k úspěšné digitalizaci vám stačí oslovit tři největší systémové integrátory (SI) na českém trhu, kteří vám ochotně připraví návrh řešení napasovaný na míru vašemu kinu a už se dostanete do obrazu daleko přesněji.

Celý článek...
 
04. Je potřeba změnit přístup provozovatele k divákům a provozu kina? Tisk Email
Napsal uživatel UNIE DIGITÁLNÍCH KIN   

Ano, odpověď je naprosto jednoduchá. Se zavedením digitalizace se život každého kina obrací zcela naruby. Výrazně přibývá představení pro diváky, zvyšuje se průměrná návštěvnost kina, a samozřejmě se objevuje hlavně daleko pestřejší nabídka kulturních představení s využitímn různých částí digitálního kina.

Celý článek...
 
05. Koho mám kontaktovat, abychom i my mohli digitalizovat? Tisk Email
Napsal uživatel UNIE DIGITÁLNÍCH KIN   

Důležité je si uvědomit, že zdigitalizovat kino není záležitost na jeden týden. Proto musíte kontaktovat více osob a subjektů:

1) Nejprve musíte načerpat informace a s provozovatelem kina o záměru digitalizovat kino pohovořit se zástupcem majitele budovy a technologií, které prozatím v kině máte. Většinou to bývají pracovníci kulturního odboru města, časem budete muset připravit materiály i pro Radu města (RM) a Zastupitele města (ZM) a pracovníky odboru investic a financí města. Ale za těmi byste měli jít už s jasnou myšlenkou co je potřeba a kolik to cca bude stát a hlavně co to kinu / městu / divákům přinese. Měli byste být schopni sestavit alespoň jednoduchý business plán, ze kterého bude jasné jaké jsou náklady a jaké plánované výnosy a přínosy.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2

Partneři

XtremeCinemas   AV   dcinema   altei  

   Logo MW JPG   Nowatron CZ  AM logo RED RGB

    BARCO  NEC      XpanD   Qube doremi christie_logo 

dcinex web  DepthQ web    Eyes3shut web  GDC webUSL logo text  volfoni web