Archiv 2013
DIGITAL CINEMA NEWS 24 / 2013 Tisk Email

DIGITAL CINEMA NEWS  24 / 2013 – OBCHODNÍ SDĚLENÍ

AKTUALITY

Připomínáme, že devátý Digital Cinema Meeting, který pořádá už tradičně Unie digitálních kin, proběhne 14. a 15. ledna 2014 v Praze ve velkém sálu multikina Premiere Cinemas v Parku Hostivař. Na programu budou technologické novinky jako 3D zvuk či vyšší počet snímků HFR a chybět nebudou ani bloky systémových integrátorů a distributorů nebo téma co s letním kinem.

Celý článek...
 
DIGITAL CINEMA NEWS 23 / 2013 Tisk Email

 

DIGITAL CINEMA NEWS  23 / 2013 – OBCHODNÍ SDĚLENÍ

AKTUALITY

Devátý Digital Cinema Meeting, setkání zkušených i začínajících digitálních kinařů pořádané Unií digitálních kin, proběhne ve dnech 14. a 15. ledna 2014 v Praze v Parku Hostivař ve velkém sále multikina Premiere Cinemas. Program obsáhne i bloky největších čtyř integrátorů v České republice, ale především uvidíte a uslyšíte, o čem jste už mnohokrát četli: vysokou snímkovou frekvenci HFR a 3D zvuk Dolby Atmos.

Celý článek...
 
DIGITAL CINEMA 22 / 2013 Tisk Email

DIGITAL CINEMA NEWS  22 / 2013 – OBCHODNÍ SDĚLENÍ

AKTUALITY

Druhou část fantasy Hobit: Šmakova dračí poušť uvede společnost Warner Bros. do distribuce 12. prosince, tedy přesně do roka po "jedničce", ale světové premiéra nového počinu režiséra Petera Jacksona proběhne za účasti všech hvězd, mezi kterými vedle Martina Freemana a Iana McKellena nechybí ani nové tváře (mj. Orlando Bloom a Evangeline Kelly), už v pondělí 2.prosince.

Celý článek...
 
DIGITAL CINEMA NEWS 21 / 2013 Tisk Email

 

DIGITAL CINEMA NEWS  21 / 2013 – OBCHODNÍ SDĚLENÍ

AKTUALITY

Příběh kmotra, který natočil režisér Petr Nikolaev, je podle výsledků premiérového víkendu druhým nejsilnějším domácím titulem za rok 2013. Potvrzuje také pravidlo, že silný český film dokáže na pár týdnů odsunout na vedlejší kolej i hollywoodskou produkci. Díky webu Box Office Mojo lze dobře sledovat, jak si vedou kinařsky různě silné země po celém světě. Aktuálně se nabízí srovnání výsledků víkendu 44. týdne, který skončil 3. listopadu. Dodejme však, že vždycky nejde o výsledky za víkend premiérový. 

Celý článek...
 
DIGITAL CINEMA NEWS 20 / 2013 Tisk Email

DIGITAL CINEMA NEWS  20 / 2013 – OBCHODNÍ SDĚLENÍ

AKTUALITY

Na webu Unie filmových distributorů se objevily výsledky za září, takže můžeme po třetím čtvrtletí bilancovat. Přímé srovnání s uplynulými roky komplikuje skutečnost, že letos poprvé statistiky neuvádějí čisté tržby.  Letos bylo nejslabší druhé čtvrtletí (286,768 milionů Kč), které se nevyvedlo i při meziročním srovnání, celkový dosavadní výsledek 970,354 milionů Kč vylepšují především první (348,714 milionů Kč), ale i třetí kvartál (334,872 milionů Kč). Kinařské karty jsou s podzimními premiérami docela dobře rozdané. 

Celý článek...
 
DIGITAL CINEMA NEWS 19 / 2013 Tisk Email

DIGITAL CINEMA NEWS  19 / 2013 – OBCHODNÍ SDĚLENÍ

AKTUALITY

Konec roku se blíží a s ním i premiéra druhého dílu tolkienovské trilogie režiséra Petera Jacksona. Kromě uměleckých kvalit je tato filmové série převratná i vyšším počtem snímků (HFR), konkrétně  48 fps. „Jedničku“ Hobit: Neočekávaná cesta však hrála na celém světě jen vybraná kina, v České republice šlo o dvě pražská.

Celý článek...
 
DIGITAL CINEMA NEWS 18 / 2014 Tisk Email

DIGITAL CINEMA NEWS  18 / 2013 – OBCHODNÍ SDĚLENÍ

AKTUALITY

V sobotu 5. října ve vybraných digitálních kinech i multifunkčních sálech městských divadel zahajuje další sezóna přímých satelitních přenosů z Metropolitní opery v New Yorku. Mezi deseti spektákly špičkového hudebního divadla najdeme známá díla i speciality pro operní znalce. Největším magnetem bude pro domácí milovníky opery 8.února 2014 jednoznačně Dvořákova Rusalka, v níž se v titulní roli představí hvězdná americká sopranistka Renée Fleming.

Celý článek...
 
DIGITAL CINEMA NEWS 17 / 2013 Tisk Email

DIGITAL CINEMA NEWS  17 / 2013 – OBCHODNÍ SDĚLENÍ

AKTUALITY

Výzvy Státního fondu kinematografie (dále jen SFK) jsou ještě stále mladé téma, takže není od věci připomenout, že měsíční lhůta Výzvy k podávání žádostí o podporu kinematografie, která se dotýká technické modernizace kin,končí 3. října 2013.

Celý článek...
 
DIGITAL CINEMA NEWS 16 / 2013 Tisk Email

DIGITAL CINEMA NEWS  16 / 2013 – OBCHODNÍ SDĚLENÍ

AKTUALITY

Času není nazbyt a proto Státní fond kinematografie (dále jen SFK) vyhlásil devět výzev k podávání žádosti o podporu kinematografie o den dříve, tedy už 2. září. Kinaře a zastupitele ve městech a obcích, kde ještě kino podle specifikací DCI nezdigitalizovali, bude zajímat čtvrtá: projekt v oblasti technického rozvoje a modernizace kinematografie.

Celý článek...
 
DIGITAL CINEMA NEWS 15 / 2013 Tisk Email

DIGITAL CINEMA NEWS  15 / 2013 – OBCHODNÍ SDĚLENÍ

AKTUALITY

Po dlouhých měsících jsme se konečně dočkali. Pátého srpna 2013 obdržel Státní fond kinematografie (dále SFK) od Evropské komise pozitiní notifikaci zákona o audiovizi. Řečí bruselské administrativy je podpora kinematografie a filmového průmyslu v České republice slučitelná s vnitřním trhem podle Smlouvy o fungování Evropské unie.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3

Partneři

XtremeCinemas   AV   dcinema   altei  

   Logo MW JPG   Nowatron CZ  AM logo RED RGB

    BARCO  NEC      XpanD   Qube doremi christie_logo 

dcinex web  DepthQ web    Eyes3shut web  GDC webUSL logo text  volfoni web