feed-image Feed Entries
Aktuality
Rammstein černým koněm alternativního obsahu Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Pátek, 17 Únor 2017 17:19

rammstein parisBerlínská skupina, která patří mezi ikony industriálního metalu, má po celém světě bezpočet příznivců, její alba se milionovými prodeji řadí mezi globální bestsellery a filmoví příznivci si zcela jistě vzpomenou, že Rammstein zařadil na soundtrack ke svému mysterióznímu dramatu Lost Highway rovněž David Lynch. Dobrou zprávou pro všechny hudbymilovné kinaře proto je, že na 23. březen mohou programovat celovečerní hudební dokument Rammstein: Paris, v němž se Jonasi Akerlundovi podařilo zachytit elekrizující atmosféru koncertní show skupiny Rammstein.

Celý článek...
 
Rusalka v MET už potřetí Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Pátek, 17 Únor 2017 15:48

Rusalka OpolaisV rámci přímých přenosů z Metropolitní opery, které už v České republice vstoupily do jubilejní desáté sezóny, dojde 25. února na nové představení Dvořákovy Rusalky, jež mělo premiéru začátkem tohoto měsíce a setkává se zatím převážně s příznivými kritikami. V historii slavné newyorské scény jde už o třetí nastudování české opery, když v letech 1993 a 2014 titulní role ztvárnily naše krajanka Gabriela Beňačková, resp. „domácí“ pěvkyně Renée Fleming, tentokrát uslyšíme světoznámou lotyšskou divu Kristine Opolais.

Celý článek...
 
První víkend s Padesáti odstíny temnoty Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Pondělí, 13 Únor 2017 17:15

50otNa obrovský trhák Padesát odstínů šedi, který si od loňského února s návštěvou 256 470 diváků drží suverénně pozici na špici žebříčku TOP 20 filmů dle výsledků premiérového víkendu, nyní navazuje jeho volné pokračování Padesát odstínů temnoty. To má sice ještě slabší děj než „jednička“ a chybí už také punc senzace, ale vysoce nadprůměrných 154 118 diváků stačí ve zmíněném žebříčku na 14. příčku. Režie se nově ujal James Foley, spojovaný v posledních letech výhradně s televizním seriálem Domek z karet. Producenti zřejmě vědí svoje, protože už má smlouvu i na další díl Padesát odstínů svobody (2018).

Celý článek...
 
Cinema Czech zakončí předpremiéra filmu Masaryk Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Úterý, 31 Leden 2017 09:39

masaryk-foto-webSoučástí druhého ročníku konference Cinema Czech, která proběhne 21. a 22. února v Praze v prostorách multikina CineStar Černý Most, bude exkluzívní předpremiéra filmu Masaryk (viz foto Karla Rodena v hlavní roli Jana Masaryka), který celou akci zakončí. Životopisný snímek režiséra Julia Ševčíka díky krátkému nasazení v kina Lucerna koncem prosince splnil podmínky výročních cen Český lev a získal impozantních čtrnáct nominací. Kompletní program už nějaký čas najdete na webu www.cinemaczech.cz, kde se stále ještě můžete na konferenci zaregistrovat.

Celý článek...
 
Rok 2016 do kin přinesl rekordní návštěvnost i tržby Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Pondělí, 30 Leden 2017 14:52

plny-kinosalBilancování s uplynulým rokem nabízí v tuzemských kinech historicky rekordní tržby i nejvíce diváků od roku 1994. Do kin totiž dorazilo 15,62 milionů diváků, kteří za lístky dohromady utratili 2,011 miliardy korun. Meziroční nárůsty činí 2,66 miliony diváků, respektive 342 milionů korun, přičemž víceméně saturovaná úroveň průměrného vstupného byla 128,73 korun, tedy druhá nejnižší od roku 2013, kdy Unie filmových distributorů vykazuje s ohledem na nový zákon o audiovizi průměrnou cenu vstupenky včetně DPH a poplatku z představení.

Celý článek...
 
Ovčáček čtveráček táhne i do kin Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Středa, 25 Leden 2017 23:00

ovcacek-ctveracek-06Aktuální tahák alternativního obsahu představuje nekorektní kabaret Ovčáček čtveráček režiséra i autora Petra Michálka z Městského divadla Zlín, který se stal událostí a soubor musel z kapacitních důvodů odmítnout nabídky ze čtyřiceti českých a moravských měst. Lístky na derniéru, kterou odehraje 7. února v 17:15 v rámci hostování v pražském Divadle Za plotem při Psychiatrické léčebně v pražských Bohnicích, se prodaly za osm minut, ale v přímém přenosu budou moci představení shlédnout diváci ve více než šedesáti kinosálech.

Celý článek...
 
La La Land může být oskarovým top filmem všech dob Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Středa, 25 Leden 2017 21:29

LaLaLand-v3Nejvíce nominací na ceny Akademie za loňský rok získal La La Land režiséra Damiena Chazela (mj. Whiplash), který před dvěma týdny zazářil rovněž při udělování Zlatých globů. Síly změří hned ve čtrnácti kategoriích (samozřejmě včetně ostře sledované pro nejlepší film), což se doposud podařilo pouze velkofilmům Titanic (1997) a Vše o Evě (1950). Zatímco Cameronův Titanic však patří s jedenácti Oskary mezi největší premianty, Mankiewiczovo drama získalo nakonec od filmových akademiků „pouze“ šest zlatých sošek.

Celý článek...
 
Jasnozřiví producenti Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Středa, 18 Leden 2017 16:32

Masaryk-posterZatím ten film skoro nikdo neviděl, ale může být za minulý rok tím nejlepším! Takový husarský kousek se podařil producentům životopisného filmu Masaryk ruku v ruce s jeho distributorem, kterým je společnost Bioscop. Snímek režiséra Julia Ševčíka, který vyrazí do tuzemských kin až 9. března, totiž společně nasadili poslední týden roku 2016 v pražském kině Lucerna, aby tak byly naplněny podmínky nomince na výroční ceny Český lev. V loňském roce se totiž urodilo až nebývale průměrných tuzemských filmů, mezi nimiž Masaryk vyniká s nejvyšším počtem čtrnácti nominací. 

Celý článek...
 
Cinema Czech 2017 ve znamení Dolby Atmos Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Středa, 18 Leden 2017 15:42

CC17 CineStarCMDruhý ročník konference Cinema Czech 2017, který se uskuteční 21. a 22. února v Praze v prostorách multiplexu CineStar Černý Most, bude pokračovat v předsevzetí akce věnovat se trendům v moderních kinosálech. Jedním z letimotivů se tak stane mladý formát objektově orientovaného (3D) zvuku Dolby Atmos, jehož technologii zde systémový integrátor AV MEDIA v největším sále č. 9 (na snímku) instaloval na konci loňského roku.

Celý článek...
 
Distributoři zkoušejí vydělávat na filmech zadarmo Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Úterý, 17 Leden 2017 23:51

Hrisny-tanecO zajímavém experimentu na filmovém trhu tento měsíc referoval mediální web borovan.cz. Prim sice v současnosti začíná hrát nabídka filmů z dlouhé řady streamovacích služeb, které lze shlédnout za nevelkou částku, ale zdá se, že filmoví distributoři našli cestu, jak vydělávat také na „menších“ filmech, jež už nelze prostřednictvím běžných distribučních kanálů prodat. Nevelký, zato však neustávající tok peněz za zobrazení reklamních bannerů přinášejí AVOD kanály „filmů zdarma“ na webu YouTube.

Celý článek...
 
Anděl Páně 2 překonal milion diváků Tisk Email
Napsal uživatel Pavel   
Pátek, 13 Leden 2017 23:34

Andel-pane-dvaNebývale úspěšná filmová pohádka Anděl Páně 2 režiséra Jiřího Stracha splnila očekávání o několik dnů dříve. Jak uvedli její tvůrci v pořadu Rozstřel na webu idnes.cz, už tento týden překonala v tuzemských kinech milionovou návštěvu, což se v posledních letech nedaří ani vysokorozpočtovým hollywoodským blockbusterům, ale zájem o ni nadále trvá a zřejmě už brzy překoná Hřebejkovy Pelíšky (1999), na které přišlo bezmála 1,1 milionu diváků. V úvahu tak mimochodem přicházejí i úvahy o natáčení „trojky“.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 25

Partneři

XtremeCinemas   AV   dcinema   altei  

   Logo MW JPG   Nowatron CZ  AM logo RED RGB

    BARCO  NEC      XpanD   Qube doremi christie_logo 

dcinex web  DepthQ web    Eyes3shut web  GDC webUSL logo text  volfoni web